Światła, płyny – Toyota Yaris 3 – obsługa pojazdu

Światła i elementy pod maską, które będziesz wskazywać na egzaminie:
Światła Toyota Yaris przód


Światła Toyota Yaris tylne


Przełącznik świateł-jak włączyć światła


Część 1: przekręcamy w celu włączenia świateł w kolejności wyłączone -> pozycyjne -> mijania.
Część 2: odpowiada za włączanie i wyłączanie światła przeciwmgłowego tylnego.
Przesunięcie całego przełącznika w górę lub w dół uruchamia kierunkowskazy.

Oleje, płyny pod maską:


1 – sprawdzanie poziomu płynu do spryskiwaczy – Poziom płynu do spryskiwaczy powinien mieścić się między minimum (low), a maksimum (full). Skala znajduje się z prawej strony końcówki zbiornika.
2 – sprawdzanie poziomu oleju w silniku – Do sprawdzania poziomu oleju silnikowego używamy wskaźnika prętowego (miernika). Należy go wyciągnąć, przetrzeć do sucha, włożyć ponownie i wyjąć. Na końcu pręta widzimy poziom oleju, który powinien znajdować się w obrębie wyznaczonego obszaru na wskaźniku. Poziom oleju powinno się sprawdzać kiedy silnik jest chłodny, a samochód stoi na płaskiej powierzchni.
3 – sprawdzanie poziomu płynu chłodniczego – Poziom płynu chłodniczego powinien mieścić się między minimum (low), a maksimum (full). Skala znajduje się z prawej strony.
4 – sprawdzanie poziomu płynu hamulcowego – Poziom płynu powinien znajdować się między minimum (low), a maksimum na skali (full). Miarkę znajdziemy po lewej stronie zbiornika.
sprawdzanie działania sygnału dźwiękowego – Robimy BIIIP! 😉 wciskając środkową część kierownicy.

Światła sprawdzamy na zapłonie. Na egzaminie nie musimy wszystkich tych czynności wykonywać. Wystarczy wskazać egzaminatorowi odpowiedni element i opowiedzieć krótko jak sprawdzamy poziom płynu.