Strefa Kursanta

Jak zapisać się na kurs i odebrać dokumenty po zdanym egzaminie?

Jak zapisać się na kurs i odebrać dokumenty po zdanym egzaminie?

Drodzy przyszli kursanci obowiązują nowe zasady zapisów na kursy prawa jazdy. Poniżej przygotowalismy poradnik jak krok po kroku zapisać sie na kurs. Czyli jak uzyskać Profil Kandydata na Kierowcę – PKK. Dzięki niemu nie zostaniesz odesłany z ośrodka z kwitkiem, że np. nie dostarczyłeś do wydziału komunikacji orzeczenia lekarskiego lub zdjęcie ma złe wymiary… PrawoWięcej oJak zapisać się na kurs i odebrać dokumenty po zdanym egzaminie?[…]

Światła, płyny – Toyota Yaris 3 – obsługa pojazdu

Światła, płyny – Toyota Yaris 3 – obsługa pojazdu

Światła i elementy pod maską, które będziesz wskazywać na egzaminie: Światła Toyota Yaris przód Światła Toyota Yaris tylne Przełącznik świateł-jak włączyć światła Część 1: przekręcamy w celu włączenia świateł w kolejności wyłączone -> pozycyjne -> mijania. Część 2: odpowiada za włączanie i wyłączanie światła przeciwmgłowego tylnego. Przesunięcie całego przełącznika w górę lub w dół uruchamiaWięcej oŚwiatła, płyny – Toyota Yaris 3 – obsługa pojazdu[…]

Jazda po rondzie – zasady ruchu, zawracanie, kierunkowskazy

Jazda po rondzie – zasady ruchu, zawracanie, kierunkowskazy

Policjanci przypominają: kierunkowskaz wrzucamy tylko i wyłącznie przy zjeździe z ronda. Ale pułapek jest więcej.
Fot. ArchiwumNa polskich drogach powstaje coraz więcej skrzyżowań z ruchem okrężnym. Nic dziwnego. Rondo (obok bezkolizyjnego), to jedno z najbezpieczniejszych skrzyżowań. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że często ronda na głównych drogach mają zbyt małą średnicę, co sprawia, że ciężarówki i autobusy mają problemy z ich pokonaniem.


Czytaj więcej O tej wersjiJazda po rondzie – zasady ruchu, zawracanie, kierunkowskazy

Promocja na 10-lecie Szkoły Emar

Promocja na 10-lecie Szkoły Emar

Miło nam poinformować Państwa o 10-leciu Szkoły Jazdy Emar. Z tej okazji przygotowaliśmy promocyjną ofertę na kursy kategorii „B”. Redukujemy ceny do odpowiednio: – 1350 zł ze statusem ucznia/studenta 👨🏻‍🎓👩🏼‍🎓 – 1400 zł osoby nie posiadające legitymacji uczniowskiej/studenckiej 👥👈 Zapraszamy ! Oferta obowiązuje do 15 Grudnia 2017 r.  

Lekcja: Parkowanie równoległe tyłem

Lekcja: Parkowanie równoległe tyłem

Idealne parkowanie wygląda tak: cały parking pusty, a ty stajesz, gdzie chcesz. Życie jednak nie jest bajką i pojazdów na ulicach przybywa. Jak perfekcyjnie zaparkować „w kopertę” i nie uszkodzić samochodu? Wystarczy poznać tę technikę.Parkowanie między samochodami jest zmorą kierowców. Wielu z nich zapomina, jak manewrować autem, żeby ustawić je dobrze za pierwszym razem.


Czytaj więcej O tej wersjiLekcja: Parkowanie równoległe tyłem